Başkanın Mesajı

gökçen kuzu


 

ÖZEN KUZU
Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 

Değerli Paydaşlarımız,

 

77 yıllık tecrübesi ile çizdiği her projede, kazdığı her temelde, döktüğü her betonda ülke insanına ve ekonomisine katkıda bulunmayı önceliği haline getiren Kuzu Grup olarak, pandemi sürecinde de yatırımlarımıza ve inşaatlarımıza hız kesmedik. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere hem yurt içi hem de yurt dışındaki projelerimizi, çalışkan ve fedakâr çalışma arkadaşlarımızın desteğiyle devam ettirdik.

 

Geride bıraktığımız yıl, İstanbul’da, sakinlerine daha önce deneyimlemedikleri bir İstanbul deneyimi sunan SeaPearl Ataköy Projesi’nin 770 konutluk Batı Etabı’nı tamamladık. Grubumuzun ilk otel projesi olan SeaPearl Ataköy' ün inşaatına hız kesmeden devam ettik. Bu projemizi de 2021 yılı içinde teslim edeceğiz.

 

Tüm bu projelerimiz ile gurur duyarken Kuzu Grup olarak bizler için farklı bir önemi olan bir projeye de başlamanın gururunu yaşadık. Bu dönemde sağlık çalışanlarımızın vefakâr çalışmalarına da şahit olurken, ülkemiz sağlık sisteminin de gücünü, diğer ülkelere örnek olacak şekilde bir kez daha görmüş olduk. Kuzu Grup’un hastane projesinin de pandemi sürecine denk gelmesi, bu projede daha şevkle çalışmamamıza vesile oldu.

 

İstanbul Ataköy’de 218 oda, 31 bölüm, 73 poliklinik, 8 ameliyathane, 2 doğumhane ve acil bölümüne ev sahipliği yapacak olan Medicana Projesi’ne başladık. Ülkemizin sağlık sistemine eklenerek, güç katacak olan projemizi 2022 yılında teslim edeceğiz.

 

Kuzu Grup olarak mevcut işlerimizin dışında yurt dışında Karadağ, Makedonya, Belarus, Ürdün, Katar, Kuveyt Bangladeş ve Özbekistan gibi ülkelerde uluslararası finansmanlı çevre projelerinde dünyanın önde gelen çok uluslu firmaları ile rekabet halinde pek çok büyük arıtma projesinin ihale süreçlerini takip etmekteyiz. Bilgi teknolojileri çağında olduğumuzun bilinciyle az zamanda kaliteli işlere imza atarak, Türkiye arıtma ve altyapı sektöründeki öncü konumumuzu korumaya ve yurt dışında da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyoruz.

 

Kuzu Grup, vatandaşlarının hayatlarına, ülke ekonomisine ve dünya genelinde projelerinin yer aldığı her ülkenin altyapısına olumlu katkı sunmak için var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Pandemi dünyanın her ülkesinde, her sektörü olduğu gibi ülkemizde de gayrimenkul sektörünü olumsuz etkiledi. Ancak başta hükümetimiz ve devletimizin vizyoner adımları ve kararlarıyla sonra da bizlerin sağduyulu yaklaşımı ile bu olumsuzluktan en az şekilde etkilendik. 2020 sektörümüz için uzun atlama yarışmasındaki bir atletin, daha uzun mesafe atlamak için bir adım geri atmasına benziyor. 2021 ve sonrasında Türk gayrimenkul sektörü ve Kuzu Grup olarak daha önce hiç atlamadığımız kadar uzun mesafeye atlayacağımıza dair inancım tam.

 

Tüm paydaşlarımıza ve ailelerine yıl boyunca bize verdikleri destekler nedeniyle teşekkürlerimi sunarken, pandemi sürecinde herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

 

ÖZEN KUZU
Yönetim Kurulu Başkanı