Kuzu Grup Hakkında

Güçlenerek devam eden bir kalite ve güven geleneği yaratan Kuzu Grup, Türkiye’nin kalkınma dinamiklerine daima destek vermektedir.

Doğru zamanda, doğru lokasyonda, yeni trendler yaratarak faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde lider oyuncu olma vizyonuyla hareket eden Kuzu Grup, fark yaratacak yeni projelerle daha yüksekleri hedefliyor.

Güçlenerek devam eden bir kalite ve güven geleneği yaratan Kuzu Grup, Türkiye’nin kalkınma dinamiklerine daima destek vermektedir.

TAMAMLANAN PROJE SAYISI
TESLİM EDİLEN KONUT SAYISI
500+
100.000+

Kuzu Grup, kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin gelişimine ve büyümesine katkıda bulunmak adına inşaat sektöründe hep güven, gelişim ve başarının temsilcilerinden olmuştur.

Sektörde örnek teşkil eden kalıcı eserler

Temel felsefesi sağlam, sürdürülebilir, fonksiyonel ve estetik yaşam alanları üretmek olan Kuzu Grup, kuruluşundan bu yana imzasını attığı toplu konut alanları, okullar, hastaneler ve resmi binalarla tüm yurtta kalkınmanın temel dinamiklerine katkıda bulunmuştur. 3 kıtada bugüne kadar 500'ü aşkın proje hayata geçiren Kuzu Grup, inşaat işinde binlerce çalışanıyla Toplu Konut İdaresi (TOKİ) için İstanbul’dan Ardahan’a inşa ettiği binlerce konuta yenilerini eklemeye devam etmektedir. Grubun üretilen yapılarda kalite ve güvenliğe verdiği önem, inşaat sektöründe yer alan diğer firmalar için örnek teşkil etmektedir.

Kuzu Grup'un yenilikçi vizyonu ve özgün fikirlerini yansıtan İstanbul ve Ankara’daki prestijli konut projeleri, yarattığı değer ve kalitenin yanı sıra ustaca yürütülen pazarlama stratejisi ve satış rakamlarıyla da ses getirmiştir. Grubun İstanbul’da Spradon Evleri, Spradon Kuleler, Spradon Teras Evler, Spradon Residence, Spradon Quartz, Spradon Vadi, Divan Residence, Ankara’da Park Vadi Evleri, Park Vadi Premium, Park Vadi Batıevleri, Divan Konutları ve Divan Alışveriş Merkezi gibi projelerinin kalitesi, konforu, yaşam ve yeşil alanları ile hak ettiği başarıyı kısa sürede yakalamıştır. Kuzu Grup konut kavramına getirdiği yenilikleri, çevre dostu yapıları, farklı mimari tasarımları, yarattığı yaşanabilir alanları ile herkesin hayalindeki konutlarda aranılan marka olmuştur.

KURULUŞ YILI
TAMAMLANMIŞ İNŞAAT ALANI
1943
11,5 Milyon m2

Kuzu Grup, 2014’te biri İstanbul ve diğer ikisi Ankara’da olmak üzere üç mega proje daha başlatmıştır. İstanbul Ataköy’de yer alan, İstanbul’un denize sıfır tek premium projesi olan, Qatari Diar ortaklığında inşa edilen SeaPearl Ataköy ve Ankara’daki tek Leed Gold hedefli proje olan Kuzu Effect ve Kumru Ankara projeleri ile Grup, sektörde haklı bir şekilde edinmiş olduğu saygın konumu pekiştirmeyi hedeflemektedir.

Kuzu Grup, Engineering News Record (ENR)'ın yayınladığı, “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde yer almaktadır.

2015 ve 2016 Forbes Türkiye’nin hazırladığı “İstanbul’un getiri potansiyeli en yüksek 50 konut projesi” listesinde en yüksek getirili proje olarak SeaPearl Ataköy seçilmiştir.

Yüksek kalitede toplu konut alanları oluşturmanın yanı sıra atıksu arıtma sektöründe de öncü bir konuma sahip olan Kuzu Grup, 2003’den 2013'e kadar 10 yıl boyunca İstanbul’daki tüm İSKİ atıksu arıtma tesislerini işletmiş ve Bursa BUSKİ arıtma tesislerini işletmeye devam etmektedir. İşletmenin yanı sıra son 10 yıl içinde İSKİ ve ASAT’a ait en büyük atıksu arıtma tesislerinin de tasarım-yapım ve işletme işlerini Kuzu Grup gerçekleştirmiştir. Atık su arıtma alanındaki öncü adımlarını 2015 yılında da sürdüren Kuzu Grup; Türkiye’de bir ilk olan arıtma çamurlarının bertarafı amacıyla, BUSKİ bünyesindeki atık su arıtma tesislerinden oluşan günlük 400 ton arıtma çamurlarının akışkan yataklı fırınlarda yakılması ve enerji elde edilmesi yapım işini üstlenmiş ve 2015 yılında proje dizaynı ve inşaatına başlamıştır.

Yurtdışında tamamladığı 20 bin konutluk İran Mesken Meher Parand projesiyle de kendinden söz ettiren Kuzu Grup, yine İran Mesken Meher projesine dahil Pardis şehrinde 37.000, Cezayir’de ise üstlendiği 21.600 konutluk projenin inşasını devam ettirmektedir. 2016 sene sonunda yine İran’da İslam Kalkınma Bankası kredili, 520.000 m³ /gün kapasite ile İran’daki en büyük Atıksu arıtma projesi olacak olan Batı Tahran Atık su Arıtma Tesisi yapımı işinin ihalesini kazanmıştır. 125 Milyon Euro yatırım bedeline sahip olan proje, 2.600.000 insanın temiz suya ulaşımını sağlayacaktır.

Tüm faaliyet alanlarındaki izlediği vizyonda “sürdürülebilirlik” anlayışını benimsemiş olan Kuzu Grup, insanlığın refahı ve daha yaşanabilir bir dünya için aralıksız çalışmayı sürdürecektir.