Dil

Bize Yazın

Aşağıdaki form alanı üzerinden tüm merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

  (Tüm alanların doldurulması zorunludur)


  600


   600


    600

    Search

    Başkanın Mesajı

    Home  /  Başkanın Mesajı

    Kuzu Grup, Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR’ ın yayınladığı Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesinde!

    SeaPearl Yatırım Bedeli
    2.7 Milyar USD
    Batı Tahran Atıksu Arıtma Tesisi Sözleşme Bedeli
    125 Milyon Euro
    GÖKÇEN KUZU
    Yönetim Kurulu Başkanı

    Değerli Paydaşlarımız,

    2016 yılı ilk beklentilerin oldukça altında bir düzeyde, %3 büyümeyle kapatan dünya ekonomisinde en belirleyici gelişmeler, Amerikan Merkez Bankası Fed’in faiz artırımı kararı ve Donald Trump’ın başkan seçilmesi sonrasında ABD dolarının değer kazanması, İngiltere’nin AB’den çıkma kararının (BREXIT) yarattığı küresel resesyon riski, Çin ekonomisinin büyüme hızındaki yavaşlamanın küresel sistem için bir tehdit oluşturması jeopolitik riskler oluşturmuştur.

    Küresel ekonomideki dalgalanmaların yanı sıra 15 Temmuz darbe girişimi, Rusya ile yaşanan kriz ve Suriye savaşının etkisiyle büyüme yavaşlamış ve yılın üçüncü çeyreğinde %1,8 daralan Türkiye ekonomisi, yılı %3 dolayında büyüyerek kapatmıştır.

    2016’daki olumsuz göstergelere rağmen, 2017 yılında Türkiye ekonomisinin hız kazanacağı beklentisi büyüktür. Özellikle hükümetin açıkladığı paketlerle ve varlık barışı, KOBİ’lere kredi aktarımı gibi uygulamalarla yatırımların artacağı tahmin edilmektedir. Faizlerdeki düşüşle birlikte konut satışlarının artması bu iyimserliği artırmaktadır.

    Yaşanan dalgalanmalar ve olumsuzlukları fırsata çeviren gayrimenkul sektörü, güçlü yapısıyla yatırımcı açısından güvenli liman halini almış, birikimi olanlar gayrimenkule yatırım yaparak, parasının değer kaybetmemesini sağlamıştır. Sağlam, tecrübeli, olumsuzluklardan etkilenmeyecek kadar güçlü firmaların ürettiği projelere yatırım yapanlar, krizden kazançlı çıkmıştır. Bu güçlü şirketlerin başında da sektörde güvenin simgesi olan Kuzu Grup gelmektedir. Kuzu Grup, istikrarlı büyümesini 2016 yılında da devam ettirmiş, sektördeki prestijli konumunu güçlendirmiştir.

    Dünya devi olma yolunda

    Ulusal ve uluslararası başarılarıyla sektöre yön veren Kuzu Grup, İstanbul’da SeaPearl Ataköy, Ankara’da Kuzu Effect ve Kumru Ankara gibi projelerle ses getirmiştir.

    “Küresel düşün, yerel hareket et” anlayışını benimseyen Grup, Türkiye’nin ücra köşelerine dahi sağlık ve eğitim gibi temel hizmetlerin ulaşmasını sağlamış, çevre teknolojileri yatırımlarıyla, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya yaratmak için çabalamıştır.

    Sağlam kurumsal yapısıyla büyümeye devam eden Kuzu Grup, Engineering News Record (ENR), “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde 10 sıra birden yükselerek 141’inci sıraya çıkmıştır.

    Yatırım fırsatlarını değerlendireceğiz

    2017 yılında SeaPearl Ataköy, Kumru Ankara ve Kuzu Effect projelerinin inşaat ve satış çalışmalarının yanı sıra başta Körfez ülkeleri olmak üzere yurt içi ve yurt dışında yeni yatırım fırsatları Kuzu Grup’un temel odak noktası olacaktır.

    Kuzu Grup, yurt dışında gerçekleştirdiği projelerle Türkiye’ye döviz kazandırmayı; yurt içindeki projelerle istihdama katkı sağlamayı; okul, hastane ve altyapı yatırımlarıyla da ülkemizin kalkınma dinamiklerini desteklemeyi sürdürecektir. Bu yolda en büyük güvencemiz, yetkin insan kaynağımız ve paydaşlarımızdan aldığımız destek olacaktır. Kuzu Grup ailesinin büyük bir özveriyle çalışan tüm fertlerine, iş ortaklarımıza ve tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunarım.

    GÖKÇEN KUZU

    Yönetim Kurulu Başkanı