Dil

Bize Yazın

Aşağıdaki form alanı üzerinden tüm merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

  (Tüm alanların doldurulması zorunludur)


  600


   600


    600

    Search

    Çevre

    Home  /  Çevre

    Çevre

    Çevre odaklı şehircilik anlayışını sürekli geliştiren Kuzu Grup, tabiatın ve insan-doğa dengesinin korunması konusunda üstlendiği büyük sorumluluğun farkında olarak hareket etmektedir.

    Kuzu Grup, tabiatın ve insan-doğa dengesinin korunması konusunda üstlendiği büyük sorumluluğun farkında olarak hareket etmektedir. Kuzu Grup, çağdaş çevre politikaları sayesinde 2004 yılında TSE’den TS-ENISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Grup, iş süreçlerinde doğayı merkeze alan bir yaklaşımı benimseyerek bir yandan bulunduğu bölgedeki yaşam kalitesini artırırken bir yandan da doğanın dengesini ve doğal zenginlikleri koruyan projeleri hayata geçirmektedir.

    Doğa ve teknolojiyi yenilikçi bakış açısıyla bütünleştiren ve çevre odaklı çağdaş şehircilik anlayışını sürekli geliştiren Kuzu Grup, tabiatın ve insan doğa dengesinin korunması konusunda üstlendiği büyük sorumluluğun farkında olarak hareket etmektedir. Bu doğrultuda, Kuzu Grup bünyesindeki tüm oluşumlar, çevre üzerindeki muhtemel olumsuz etkileri asgariye indirmek için her türlü tedbiri hayata geçirmekte, doğal kaynakları verimli şekilde kullanarak çevreye zararı önlemeyi hedefleyen bir çevre politikasını kararlılıkla yürütmektedir.

    Kuzu Grup, Türkiye’deki çevre kirliliği karşısında hem kalıcı çözümler üretmek hem de toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

    Üretim sürecinde tüm uygulamalarını çevre dostu bir yaklaşımla gerçekleştiren Grup, aynı zamanda enerji tasarrufu yüksek binalar üreterek çevreye katkısını sürdürülebilir hale getirmektedir. Kuzu Grup, inşasını üstlendiği konut projelerinin doğa dostu, çevreci bir bakış açısıyla tasarlanmasına öncelik vermektedir.

    Kuzu Grubun prestijli konut, ofis ve iş merkezi projesi olan ve konsept tasarımından itibaren binanın yüksek performanslı enerji ve su verimli olması konusunda danışmanlık hizmeti alınan Kuzu Effect LEED®, USGBC NC Gold sertifika hedefli olarak projelendirilmiştir. Proje tamamlandığında Ankara’nın ilk LEED Gold Hedefli karma kullanım binası olma özelliğine sahip olacaktır. LEED Sertifikası, dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen Çevreye Duyarlı Yapı Sertifikasıdır. LEED Sertifika Sistemi’nin sahip olduğu farklı değerlendirme sistemleri ile LEED Sertifikası tüm yapı türleri için alınabilmektedir. Binaların sahip olduğu özelliklere göre LEED AP tarafından yapılan puanlama sonucunda bina, certified, silver, gold ve platinium seviyelerinden biri ile LEED Sertifikası alabilmektedir. Sürdürebilir araziler, su verimliliği, iç mekan kalitesi, inovasyon, yerleşim ve ulaşım gibi kriterler Leed Gold sertifikası için önem arz etmektedir.

    Kuzu Grup, yeni faaliyet alanı olarak benimsediği çevre teknolojilerinde güçlü birikim ve deneyimi ile hızla yükselerek İstanbul, Antalya, gibi birçok ilde atık su arıtma tesislerinin yapım, bakım ve işletmesini üstlenmiştir. Bugün Türkiye’nin önde gelen ve en büyük atık su arıtma tesislerinin yapımcısı ve işletmecisi haline gelen Grup, yaşanabilir bir dünya ve temiz denizler için üstlendiği sorumluluğun bilinciyle, atık su arıtma tesislerinde en yüksek verimi sağlayacak yöntemleri araştırmakta ve uygulamaktadır.

    Çevre teknolojileri alanında girişimci bir anlayışla hareket eden Kuzu Grup, bu anlayışın ışığında Marmara Denizi’nin ve İstanbul Boğazı’nın doğal dengesinin korunması amacıyla her gün 3 milyon m3 suyun arıtılmasını sağlayan dünya standartlarındaki dev atık su arıtma tesislerinin 10 yıl boyunca işletmesini üstlenmiştir. Grup ayrıca, İstanbul’a yaklaşık 3 milyon eşdeğer nüfus kapasiteli altı büyük atık su arıtma tesisi kazandırmış ve doğa dostu çalışmalarına bir yenisini eklemiştir. Buna ilave olarak Kuzu Grup, Bursa’da işlettiği atık su arıtma tesislerinde de günde 500.000 m3 suyu arıtarak 400 ton arıtma çamurunu bertaraf etmekte, Bursa’da ve genel olarak Marmara Denizi havzasında artan kirlilik baskısının giderilmesinde tüm gücüyle çalışarak önemli bir görevi yerine getirmektedir.