Dil

Bize Yazın

Aşağıdaki form alanı üzerinden tüm merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

  (Tüm alanların doldurulması zorunludur)


  600


   600


    600

    Search

    SeaPearl Ataköy

    Home  /  Gayrimenkul Projeleri  /  İnşaat  /  Tamamlanan Gayrimenkul Projeleri  /  SeaPearl Ataköy

    SeaPearl Ataköy

    Ataköy-İstanbul

    İstanbul’un  Denize Sıfır Tek Premium Projesi: SeaPearl Ataköy

    Konum: Ataköy – İstanbul

    Proje Tipi: Karma

    Toplam Arsa Alanı: 53.900 m²

    Ünite Sayısı: 631 konut

    Konut Tipleri: 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1, 6+1

    Daire Büyüklükleri: 88 – 398 m²

    Proje Teslim Tarihi: Temmuz 2017

    Proje Açıklaması

    Benzersiz konum…

    Denizle aranıza hiç kimsenin giremeyeceği SeaPearl Ataköy, sahil yolunun 1 numaralı konumunda yer alıyor. İstanbul’un en lüks ve seçkin semtlerinden biri olan Ataköy’de yer alan SeaPearl Ataköy, yaşam ve eğlence kompleksi Ataköy Marina’ya 3 dakika, popüler alışveriş merkezleri Aqua Florya, A-Plus, Galleria ve Capacity’e birkaç dakika mesafede. Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı, Mısır Çarşısı ve Ayasofya gibi turistik noktaların bulunduğu dünyaca ünlü tarihi yarımada ise SeaPearl Ataköy’den sadece 13 dakika uzaklıkta. Asya ve Avrupa’yı deniz altından bağlayan Marmaray’ın yanı sıra, 15 dakikada Anadolu yakasına ulaşım sağlayan Avrasya Tüneli, hızlı tren ve metro duraklarına yakınlığı, Atatürk Havalimanı’na sadece 6 dakikalık mesafesiyle SeaPearl Ataköy, deniz, kara ve hava ulaşım ağlarının kesişme noktasında bulunuyor.

    Sadece deniz manzarası değil denizle iç içe bir yaşam fırsatı sunan SeaPearl Ataköy İstanbul’da denize sıfır tek premium proje olma özelliği taşımaktadır.

    Yaklaşık 2 milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle hayata geçirilen SeaPearl Ataköy ve Ataköy Batı Etabı toplamda 1401 konut içermektedir. 217 bin metrekare inşaat alanına, 6 bin 185 metrekare gölet alanına, 33 bin metrekare de yeşil alan ve yürüyüş yollarına sahip olan 1. etapta yer alan 20 katlı 4 blokta, 631 konut bulunmaktadır. Alanları 88 ila 398 metrekare arasında değişen 1+1’den 4,5+1’e kadar farklılık gösteren konut tipleri yer alan projede her bloğun kullanımına özel 150 ila 200 metrekare arasında değişen fitness salonları, yoga salonları, dinlenme alanları ve bunların yanı sıra çocuk oyun alanları, deniz kenarında yürüyüş imkanı, tenis kortu, streetball sahası, yaya yolları, biyolojik gölet, seyir adası ve barok tarzı peyzaj alanı da bulunmaktadır.

    Bina cepheleri çağdaş kent kültürünü yakalamak amacıyla, Türk kültür ve geleneğinin modern bir yorumu olarak ele alınarak inşa edilmektedir. Mimaride kullanılan Selçuklu yıldızının modern yorumu ve dalga şeklindeki bloklarıyla, alt katlardan başlayan yeşil tonları üst katlara çıktıkça açık gri ve mavi tonlarına dönüşerek yeryüzünden gökyüzüne uyum amaçlanmıştır.

    Kuzu Grup, SeaPearl Ataköy içerisinde 2019 yılında hizmet vermeye başlaması planlanan 202 oda ve 62 rezidansa sahip 5 yıldızlı ultra lüks otel, Rezidans biriminde alanları 44 ila 298 metrekare arasında değişen 1+1’den 4,5+1’e kadar farklılık gösteren konutlar, otel biriminde ise alanları 47 ila 480 metrekare arasında değişen standart, junior suite, executive suite, hospitality suite ve presidental suite yer almaktadır. Bu alanlarda 2 bin 344 metrekare konferans salonu, 2 bin 800 metrekare VIP Club, 244 metrekare VIP business center, 1400 metrekare yeme içme alanı, 500 metrekare denize sıfır restoran, 3 bin 265 metrekare spor salonu, 900 metrekare  gurme market alanı, Türk Hamamı, fitness – spa alanı, açık / kapalı yüzme havuzu ve butik dükkanlar da bulunmaktadır.  Otelin dış mimarisi Evrenol Architects imzası taşırken, İç mimari ve dekorasyonu için ise dünyaca ünlü iç mimar Khuan Chew ile çalışılmaktadır.

    Sorularınızı Bize İletin

    Her konuda bize yazabilirsiniz, müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda size geri dönüş sağlayacaktır.

     (Tüm alanların doldurulması zorunludur)


     600