SeaPearl Ataköy

Denize sıfır tek premium proje

Konut: 631

 

Kat Sayısı: 20

 

Toplam Arsa Alanı: 53.900 m2

 

Yatırım Bedeli: 2,7 milyar ABD doları

 

Sahil Şeridi: 1,2 km

 

Teslim Tarihi: Temmuz 2017

Proje Açıklaması

 

Sadece deniz manzarası değil, denizle iç içe bir yaşam fırsatı sunan SeaPearl Ataköy, İstanbul’da denize sıfır tek premium proje olma özelliği taşımaktadır. Gerek konumu, gerek ayrıcalıklarla dolu sosyal alanları gerekse lüksü yeniden yorumlayan mimarisi ile SeaPearl Ataköy, uzun yıllar adından söz ettirecek bir kalitede inşa edilmiştir.


Yaklaşık 2 milyar 700 milyon ABD doları yatırım değerine sahip SeaPearl Ataköy Projesi, 53.900 m2 alan üzerine inşa edilmiş olup; projede 20 katlı 4 blok yer almaktadır. 217.000 m 2 inşaat alanının yanı sıra, 6.185 m 2 gölet alanına, 33.000 m2 yeşil alan ve yürüyüş yollarına sahiptir.

 

Denizden ilham alınan, dalga şeklindeki blokların dış cephesinde alt katlardan başlayan yeşil tonları üst katlara çıktıkça gri ve mavi tonlara dönüşmekte; böylelikle yeryüzünden gökyüzüne uzanan bir uyum sağlanmaktadır. Türk kültür ve geleneğinin modern bir yorumu olarak ele alınan proje, Ataköy’e bakan arka cephesinde yer alan modernize edilmiş Selçuklu motifleri ve görkemli girişleriyle İstanbul’un siluetine özgün bir hava katmaktadır. Her katında Marmara Denizi’ne açılan doğal çimli, teras bahçeleri mevcut olan SeaPearl’ün tüm bağımsız bölümleri kesintisiz deniz manzarasına sahiptir.

 

SeaPearl’de her bloğun kullanımına özel 150 ila 200 m2 arasında değişen fitness salonları, yoga salonları, dinlenme alanları ve bunların yanı sıra çocuk oyun alanları, deniz kenarında yürüyüş ve koşu yolları, tenis kortu, streetball sahası, yaya yolları, biyolojik gölet, seyir adası yer almaktadır. Ayrıca, Osmanlı ve Fransız saray bahçelerinden esinlenilen barok tarzı 33 bin metrekarelik peyzaj alanı, 1.200 metre uzunluğundaki sahil bandıyla bütünleşmekte ve peyzaj alanında yer alan eşsiz lavanta bahçeleri ile şehrin merkezinde Akdeniz havası yaşatılmaktadır. Projenin tasarımı Evrenol Architects tarafından gerçekleştirilmiştir. Proje ayrıca, Doğu etabında küçük dairelerde “Zen,” büyük dairelerde “Avangard” Batı etabında ise küçük dairelerde “Art,” büyük dairelerde “Elegant” olmak üzere farklı iç mimari konseptler ile kullanıcılarına tasarımda çeşitlilik sunmaktadır.


20 katlı 4 blokta 631 üniteden meydana gelen projede, alanları 88 ile 398 m 2 arasında değişen 1+1’den 4,5+1’e kadar farklılık gösteren konut tipleri yer almaktadır. Projede yer alan konutlar, Temmuz 2017’de teslim edilmiştir.

 

İstanbul’un İmajını Güçlendiriyor SeaPearl Ataköy, katıldığı yurt dışı fuarlarda tüm bu özelliklerinin yanı sıra merkezi konumu ve ulaşım olanaklarıyla da yabancı yatırımcıların ilgisini çekmektedir. İstanbul’un en lüks ve seçkin semtlerinden biri olan, Avrupa Yakası’nın en çok tercih edilen yerleşim merkezlerinden Ataköy’ün sahilinde konumlanan proje, yaşam ve eğlence kompleksi Ataköy Marina’ya 3 dakika, popüler alışveriş merkezleri Aqua Florya, A-Plus, Galleria ve Capacity’e ise birkaç dakika mesafede bulunmaktadır. Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı, Mısır Çarşısı ve Ayasofya gibi turistik noktaların bulunduğu dünyaca ünlü tarihi yarımada da SeaPearl Ataköy’den sadece 13 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Asya ve Avrupa’yı deniz altından bağlayan Marmaray’ın yanı sıra, 15 dakikada Anadolu yakasına ulaşım sağlayan Avrasya Tüneli, hızlı tren ve metro duraklarına yakınlığıyla SeaPearl Ataköy’de doğrudan ulaşım, sahil yolu olarak bilinen Rauf Orbay Bulvarı’ndan sağlanmaktadır.

 

SeaPearl Ataköy, bu özel konumu ve denizle iç içe bir yaşam sunan projenin nitelikli tasarımı ile uluslararası platformlarda İstanbul’un imajını daha da güçlendirecektir.

KUZU GRUP

Sorularınızı Bize İletin.

İLETİŞİME GEÇ