YENIKÖY (KARACABEY) ATIKSU ARITMA TESISI YAPIMI, ORHANGAZI VE İZNIK ATIKSU ARITMA TESISLERI KAPASITE ARTIŞI YAPIM İŞİ

Kapasitenin 79.400 m3 /gün’e çıkarılması planlanmaktadır.

Yeniköy (Karacabey) AAT

 Tesis yeni inşa edilecek olup yapım işi ızgaralar ve havalandırmalı kum yağ tutucu gibi ön arıtma ünitelerinin; kimyasal dozlama sistemi ile birlikte bio-P tanklarının, havalandırma ve çöktürme tanklarının; kum filtreleri ve dezenfeksiyon ünitelerinin; çamur susuzlaştırma üniteleri ile trafo, jeneratör ve yönetim binaları gibi yardımcı yapıların inşaatını kapsayacaktır. AAT kapasitesi 4.400 m3 /gün olacaktır.

Orhangazi AAT

 Mevcut tesis kapasitesi 17.000 m3 / gün civarındadır ve kapasitesinin 51.000 m3 /gün olması istenmektedir. Kapasite artışı işleri ızgaralar ve havalandırmalı kum yağ tutucu gibi ön arıtma ünitelerinin; kimyasal dozlama sistemi ile birlikte bio-P tanklarının, havalandırma ve çöktürme tanklarının; disk filtreleri ve dezenfeksiyon ünitelerinin; çamur susuzlaştırma üniteleri ile trafo, jeneratör ve yönetim binaları gibi yardımcı yapıların inşaatını kapsayacaktır.

İznik AAT

 Mevcut tesis kapasite artışı işleri ızgaralar ve havalandırmalı kum yağ tutucu gibi ön arıtma ünitelerinin; proses üniteleri, tambur elekler, anaerobik, anoksik (denitrifikasyon), membran biyo-reaktör (MBR) ve arıtılmış su tanklarının, çamur susuzlaştırma üniteleri ile trafo, jeneratör ve yönetim binaları gibi yardımcı yapıların inşaatını kapsayacaktır. İznik AAT mevcut kapasitesi 9.000 m3 /gün civarındadır. AAT’nin nihai kapasitesi 24.000 m3 / gün olacaktır.

KUZU GRUP

Sorularınızı Bize İletin.

İLETİŞİME GEÇ